Енергоефективний будинок – це будівля з певними параметрами, конструкціями та інженерними рішеннями, які дозволяють забезпечувати сприятливий мікроклімат будинку при низькому енергоспоживанні.
Економія енергії
В енергоефективному будинку економія енергії досягає 70% – 90%. Річне споживання енергії може не перевищувати 15 кВт·год /м2. Такий ефект виходить за рахунок правильної теплоізоляції, огороджувальних стін і автоматизованих систем теплопостачання та вентиляції.
Інженерні рішення
Енергоефективний будинок дозволяє відмовитися від традиційного газо – і теплопостачання і пропонує альтернативні автоматизовані рішення. Такі будинки можна будувати на будь-якій території. Наприклад, при відключенні електроенергії взимку, температура в будинку знижується всього лише на 1 – 2 градуси. Також, в таких будинках невід’ємною частиною є підтримка сприятливого мікроклімату: температура, вологість і чистота повітря.
Використовувані технології в області обігріву, мінімізації втрат, інженерних систем, підтримки температури і чистоти повітря, вентиляції доступні на ринку вже сьогодні. Побудувати будинок, який буде економити значні кошти в довгостроковій перспективі, абсолютно не складе труднощів.
Енергоефективні будинки сьогодні
Енергоефективні будинки набирають популярність тому вони є прямою інвестицією в майбутнє і мають високу ліквідність. Зростаюче число енергоефективних будинків поступово витісняє звичайні житла. Таким чином, продавати будинки буде все важче, тому що на їх місце приходять будинки з мінімальним енергоспоживанням.
Що таке ЕКОДОМ?
ЕКОДОМ-схожа за концепцією поняття з енергоефективним будинком. Різниця полягає в тому, що ЕКОДОМ сам виробляє і споживає енергію відповідно до своїх потреб. У таких будинках використовуються альтернативні поновлювані джерела енергії. Влітку такий будинок може позбавлятися від надлишку енергії продаючи її енергетичним компаніям.
Також, одним із завдань екобудинку є мінімізація викидів в атмосферу СО2. Близько 40% вуглекислого газу потрапляє в атмосферу при спалюванні палива, використовуваного для опалення приміщень, а поширення будинків з нульовим енергоспоживанням може вирішити дану проблему. Єдиним недоліком екобудинку є дорожнеча інженерних рішень.
Висновок: енергоефективні та екобудинки є майбутнім будівельних технологій, які дозволять максимально знизити енергоспоживання будинків і навіть виробляти свою власну електроенергію.