Відділ Будівництва

(067) 410-94-10

(073) 410-94-10

tbs.ukrain1@gmail.com

Відділ Продаж

(067) 410-74-10

(073) 410-74-10

tbs.ukrain@gmail.com

м. Житомир 10001

вул. Київська, 79 оф. 1

Технологія Термодім

 Блог          Обсудить

Технологія Термодім

Будинок з монолітними стінами
Нічого міцнішого в галузі будівництва людство поки не придумало

Технологія “Термодом” призначена для швидкого зведення теплих і недорогих будинків. За теплозахисту, звукоізоляції, комфортності, простоті, довговічності, швидкості, і вартості будівництва вона відноситься до високих і в той же час простим технологіям в області будівництва.

150$/м²

Будинок в два поверхи.
Фундамент, стіни, перекриття, дах.
З роботою і матеріалами.

Технологія Термодім

В основу технології “Термодом” покладено зведення несучих стін з монолітного залізобетону за допомогою незнімної опалубки з пінополістиролу, виконаної у вигляді легких блоків. Метрові блоки практично невагомі, їх легко піднімає навіть дитина. Блоки незнімної опалубки мають порожнини, які в процесі будівництва армуються і заповнюються бетоном. Спеціальна конструкція замків дозволяє швидко і точно з’єднувати блоки, подібно збірці кубиків в популярній грі “Лего”, що перешкоджає витіканню бетону. Таким чином, в ході однієї технологічної операції споруджується монолітна бетонна стіна, обрамлена з внутрішньої і зовнішньої сторін тепло – і звукоізоляційної оболонкою з пінополістиролу.

Переваги технології Термодом

Технологія Термодім

Висока теплотехнічна характеристика стін

Вкладення приносить економію все життя. Витрати на опалення будівлі Термодом в порівнянні з цегляним будуть в 3-3,5 рази менше.

Технологія Термодім

Вигода по корисній площі

Товщина стін ” термодому» становить 25 см. більш тонкі, але теплі стіни дозволяють збільшувати площу житла-стандартні 36м2 в цегляному будинку перетворюються в термодомі, при тих же зовнішніх розмірах, в 42м

Технологія Термодім

Простота виконання робіт

Будувати за технологією Термодом просто і легко. Маючи бажання і деякі навички, ви можете побудувати будинок власними силами (і заощадити свої кошти)

Технологія Термодім

Зниження термінів будівництва

Стіни зводиться в 10 разів швидше. Це знижує витрати на будівельників приблизно в 3-4 рази, в порівнянні зі звичайною будівництвом

Технологія Термодім

Економія при спорудженні фундаментів

Стіни “Термодом” створюють значно меншу питому навантаження на фундамент

Технологія Термодім

Економія на вартості

Вартість квадратного метра стіни в 1,5-2 рази нижче ніж з цегли або газобетону, з аналогічним теплозбереженням

Технологія Термодім

Україна першою з країн СНД у січні 1995 р.прийняла державні будівельні норми, що регламентують всі питання будівництва будинків з пінополістирольних блоків незнімної опалубки (ДБН В.2. 6.-6-95). За діючими на сьогоднішній день нормами в Україні дозволено будівництво “Термодомів” висотою до п’яти поверхів.

Пінополістирол має щільність 25 кг/м3 з коефіцієнтом теплопровідності 0,035. Цей матеріал є абсолютно нейтральним, що не виділяє ніяких шкідливих для людини і його оточення речовин, не підлягає розкладанню під впливом мікроорганізмів і не має обмеженого терміну придатності. Пінополістирольні блоки можна застосовувати в будь-який час року і в будь-яких кліматичних умовах.

На цьому можливості нового будівельного матеріалу не вичерпуються. Пінополістирол давно вже застосовується для звукоізоляції. Якщо раніше для цього було потрібно трудомістка операція по наклейці матеріалу на бетонну або цегляну стіну, то тепер ізоляція є основою самої стіни. А останні дослідження, проведені за кордоном, довели: матеріал не пропускає радіоактивного випромінювання і значно послаблює вплив електромагнітного поля, так званих магнітних бур ви просто не відчуєте!

Технологія Термодім

 

Часті питання за технологією Термодім

Чому Термодом краще інших будинків?
Спінений полістирол є особливо хорошим ізоляційним матеріалом завдяки своїй низькій щільності і закритій комірчастої структурі. Вона складається з безлічі ячеєк з розміром діагоналей 0,2 – 0,5 мм і товщиною полімерних стінок до 0,001 мм Сумарний обсяг полімерних стінок становить лише 2% загального обсягу спіненого матеріалу, решта 98% займає повітря, укладений у клітинках. Теплопровідність пінопласту не змінюється з часом подібно до інших пористих будівельних матеріалів, осередки яких замість повітря наповнені випаровуються газами. Пінополістирол-чудовий утеплювач. Стіна Термобудинку товщиною 25 см за здатністю зберігати, тепло еквівалентна цегляній стіні товщиною 1,5 метра. Витрати на опалення в Термодомі нижче, ніж в цегляному в 2-3 рази. Опалювати Термодом необхідно починати при температурі зовнішнього повітря нижче нуля градусів. При більш теплій погоді, для підтримки комфортної температури всередині Термобудинку вистачає побутового тепла, що виділяється при роботі побутових приладів.

Що таке будівельна технологія Термодом?
Термодом – це технологія будівництва з монолітного бетону із застосуванням незнімної опалубки, виконаної у вигляді теплоізоляційної формованої деталі зі спіненого полістиролу.

Чому Термодом технологія майбутнього?
У сучасному індустріальному світі дбайливе поводження з ресурсами стало питанням виживання в майбутньому. Будівельна технологія Термодом надає можливість істотної економії енергоресурсів і сировини через вкрай низьке споживання енергії при опалення будівель, що стає особливо актуальним на тлі постійно зростаючих цін на енергоносії. При цьому має значення не тільки економія, але і те, що зменшуються викиди «вбивці клімату».

Що таке термоблок?
Це порожнисті блоки з пінополістиролу довжиною 1 м, шириною 25 см і висотою 25 см, що мають вертикальні і горизонтальні порожнечі, що заповнюються в процесі будівництва бетоном, що утворює свого роду монолітну бетонну решітку. Вага одного термоблока не перевищує 0,5 кг.

Який бетон заливається в стіну з термоблоків?
Звичайний важкий бетон марки М – 200 з фракцією щебеню 5-20 мм пластичної консистенції. Ніяких додаткових добавок, а також вібротрамбування не потрібно. Для перекриттів використовуються плити перекриття.

Чи небезпечний пінополістирол для здоров’я?
Пінополістирол широко і давно використовується в будівництві. Він є абсолютно нейтральним матеріалом, що не виділяє ніяких шкідливих для людини і його оточення речовин, не підлягає розкладанню під впливом мікроорганізмів і не має обмеженого терміну придатності.
Пінополістирольні блоки можна застосовувати в будь-який час року і в будь-яких кліматичних умовах.
Пінополістирол абсолютно нешкідливий, екологічно чистий матеріал. З нього виготовляють одноразовий посуд, упаковку для овочів, фруктів. У ньому перевозять і зберігають морожену рибу і м’ясо. За санітарно-гігієнічним нормам пінополістирол може контактувати з продуктами, що вживаються в їжу без попередньої обробки. Крім того, пінополістирольна стіна, також як і дерев’яна має здатність «дихати», тобто повільно пропускати через себе повітря.

Наскільки Термодома пожежобезпечний?
Пінополістирол широко і давно використовується в будівництві, для виготовлення термоблоків, застосовується полістирол марки ПВС-С – який відноситься до важкогорючих матеріалів завдяки антипереновим добавкам. Україна першою з країн СНД у січні 1995 року прийняла державні будівельні норми, що регламентують всі питання будівництва будинків з пінополістирольних блоків незнімної опалубки (ДБН В.2.6.-6-95). За діючими на сьогоднішній день нормами в Україні дозволено будівництво Термодомів до 5 поверхів.

Наскільки пінополістирол довговічний?
З плином тривалого часу пінополістирол повністю зберігає свої властивості і характеристики. У Німеччині Термобудинки, також як і будинки з цегли, страхуються на 100 років.

Чому Термодом будують швидше?
Процес будівництва нагадує складання іграшкового будинку з кубиків “ЛЕГО”. Пустотілі термоблоки мають спеціальні пази, за допомогою яких легко і міцно з’єднуються один з одним. Завдяки заводській якості виготовлення термоблоків досягається висока геометрія стіни. Працювати термоблоками легко і зручно. Заливка бетону всередину, також не забирає багато часу. Все це дозволяє знизити трудомісткість в 10 разів і термін будівництва в 3-4 рази!

Скільки коштує Термодом?
Найкраще порівнювати Термодом зі знайомим нам цегляним будинком. При однаковій обробці будівельна коробка Термобудинку на 30-50% дешевше. Ознайомитися з порівняльним розрахунком.

Як найкраще опалювати Термодом?
Для Термобудинку придатна будь-яка система опалення.

Яка економія при експлуатації Термобудинку?
Витрати на опалення в такому будинку приблизно на 50% нижче, ніж в цегляному. Причому опалювальний сезон починають тільки тоді, коли температура за вікном впаде нижче 5 ºС. До цієї позначки для підтримки комфортної температури всередині термобудинку вистачає тепла, що виділяється при роботі побутових приладів.

Як прокладається водопровід, каналізація і електропроводка?
Пластикові каналізаційні труби прокладаються всередині опалубки перед заливкою бетону. Застиглий бетон захищає труби, що гарантує їх безаварійну службу протягом усього терміну експлуатації будівлі. Електропроводка і водопровідні труби укладаються в борозни, прорізаються ножем на внутрішній поверхні пінополістирольної стіни або теж прокладаються всередині опалубки перед заливкою бетону.

Яким матеріалом Термодом обробляється зовні?
Стандартна обробка термодому-декоративна штукатурка по капроновій сітці, але можна застосовувати облицювання різними видами плитки, сайдингом, облицьовувати цеглою.

Чи можна проткнути стіну Термобудинку чимось гострим або важким?
Практично не можна. Арматура і бетон, що заливається всередину пінополістирольних блоків, створюють міцний монолітний каркас, здатний протистояти багатобальним землетрусів, а капронова сітка і міцна штукатурка не дозволяють завдати шкоди зовнішньому вигляду будівлі.

Чим стіна термодому відбувається всередині?
За ДБН В. 2.6.- 6-95 необхідно виконати штукатурку товщиною 3см по металевій сітці. Для внутрішньої обробки Термобудинку можна рекомендувати одну з систем сухого будівництва, давно стали загальновизнаним стандартом в Європі. Це гіпсокартонні листи, що клеяться в 2 шари на внутрішню поверхню стін.

Чи можна на пінополістирольну стіну повісити книжкову полицю або кухонну шафу?
Можна. При цьому дюбель або довгий цвях можна вставити у внутрішню стіну блоку до його заливки бетоном. Допустиме навантаження на один дюбель, в цьому випадку може становити до 100 кг.

Чому “Термодом” дозволяє виконувати оздоблювальні роботи з більш високою якістю і дешевше?
Висока, якість виготовлення термоблоків дозволяє складати абсолютно рівні стіни. Тому будь-який вид обробки, будь то використання гіпсокартону, плитки, штукатурки, не вимагає додаткового вирівнювання поверхні, тим самим економія матеріали, зусилля і час.

А чи будують у себе Термобудинки винахідники цієї технології, німці, і де їх взагалі будують?
У Німеччині на початок 2003 р.було побудовано більше 40 000 Термодомів. Будуються вони майже у всіх європейських країнах, особливо активно у Франції, Італії, Скандинавських країнах. З колишніх соцстран найбільш активне будівництво ведеться в Польщі та Угорщині. Швидко налагоджують випуск термоблоків Росія і Грузія. Крім Європи Термобудинки будуються в США, Канаді, Ізраїлі, Панамі. Дуже велика програма будівництва Термодомів приймається в даний час урядом ПАР. Цікаво, що в Євродеревні, яка буде зводитися під Берліном за рішенням Європейського співтовариства, де кожна з країн ЄС повинна показати свою найбільш передову будівельну технологію, Німеччина представлена технологією Термодом.

Чи існують якісь особливі вимоги до об’ємно-планувального рішення Термодомів?
Термодом може мати стіни і отвори будь-якої конфігурації. Якщо поворот стіни потрібно зробити не під 90°, то термоблок легко відрізати під потрібним кутом за допомогою звичайної пилки прямо на будмайданчику. Аналогічно і з перекриттям. Перекривається проліт між стінами регламентується тільки планувальним рішенням.

Чи Правда, що Термобудинку можна будувати взимку?
Звичайно, влітку будувати приємніше, але Термодом можна будувати і взимку. Термоблок служить, свого роду, термосом для залитого в нього бетону і надійно захищає його від морозу. Термоблок ще називають утепленою опалубкою. Є досвід успішного будівництва Термобудинку при температурі — 10°С.

Які вікна потрібні Термодому?
Економлячи енергію за допомогою теплозберігаючих стін, було б неправильно дати можливість їй випаруватися через вікна. Тому вікна в Термодомі можуть бути будь-якими-з дерев’яними, металевими і металопластиковими профілями, за умови, що вони будуть теплими, двокамерними, зі склопакетом і хорошим примиканням. Всі зазначені властивості повинні підтверджуватися відповідним сертифікатом.

Скільки поверхів може бути в Термодомі?
За діючими на сьогоднішній день нормам дозволено будівництво Термодомів висотою до 5-ти поверхів. У Німеччині Термобудинки будують до 8-ми поверхів. В цілому ж технологія розрахована на значно більшу поверховість.

Чи достатньо міцна конструкція термодому? Чи потрібно укладати в стіну арматуру?
При будівництві термодому арматура укладається відповідно до розрахунку.

А взагалі, ТЕРМОДОМ – це будинок з монолітними стінами і перекриттями. Нічого міцнішого в галузі будівництва людство поки не придумало.

Для того щоб досягти довголітньої експлуатації споруди без тріщин необхідно прагнути до можливо меншого теплового розширення несучих стін. У стінах, побудованих з термоблоків, бетонна серцевина ізолювала від впливу тепла і холоду з усіх боків шаром пінопласту товщиною 5 см.Термін життя стіни з бетону, захищеної від дощу і снігу, тепла і холоду практично необмежений. При дослідженні 27 річної пінополістирольної ізоляції не було виявлено ознак старіння. Лабораторні прискорені випробування, при яких симулювався 100 річний термін експлуатації, також не виявили ознак старіння матеріалу. Пінополістирол при кваліфікованій переробці необмежено стійкий до старіння. Ультрафіолетове випромінювання та інші інтенсивні випромінювання можуть викликати пожовтіння і крихкість поверхневого шару пінополістиролу, тому необхідно захищати вироби з пінополістиролу від тривалого прямого попадання сонячного опромінення. Поверхнева крихкість не є порушенням властивостей теплоізоляції, але є причиною ерозії матеріалу від вітру і дощу. На практиці ці поверхні фарбують або захищають оздоблювальними матеріалами. З плином тривалого часу пінополістирол повністю зберігає свої властивості і характеристики.

Пінополістирол відмінно переносить присутність асфальтових емульсій, руберойду з асфальтовим покриттям, штучних добрив, каустичної соди, амонію, рідких добрив, спінених фарб, мила і пом’якшуючих розчинів, цементу, гіпсу, вапна, розчинів солі, води і всякого роду грунтових вод. Руйнівний вплив на полістирол надають смоли і їх похідні, органічні розчинники, розріджувачі фарб і лаків, бензин, Нафта.

Які фундаменти потрібні Термодому?
Будівельна система ТЕРМОДОМ сумісна з будь-якими традиційними фундаментами. Найбільш переважними є стрічковий монолітний фундамент або монолітна залізобетонна плита.

Чи є переваги у “Термобудинку” в теплий період року?
Звичайно, є. Адже прохолоду влітку Термодом зберігає також добре, як взимку тепло. Термодомами зараз посилено цікавляться такі країни, як Арабські Емірати, Катар, Саудівська Аравія.

З чого робиться підвал в Термодомі?
Підвал в Термодомі також можна робити з термоблоків. Адже пінополістирол має дуже низький відсоток водопоглинання (згадайте Поплавці рибальських мереж). Після спеціального покриття зовнішньої поверхні він прекрасно впоратися з цим завданням.

Як ставляться до пінополістиролу миші і щури?
Вони до нього не відносяться :))
Якщо ви налаштувалися будувати будинок, то не залежно від того, з якого матеріалу він буде виконаний, будьте готові до боротьби з гризунами. Гризуни пінополістиролом не харчуються. Пінополістирол не є матеріалом відлякує мишей і вони, звичайно ж, захочуть оселиться у Вашому новому будинку. Але в 21 столітті боротьба з гризунами не проблема, є маса способів позбавлення від цих істот. Крім вже традиційних отрут і кота, на ринку з’явилися нові технічні рішення, а саме, недорогий пристрій, який при його включенні ультразвуком проганяє всіх мишей В радіусі 400 м.

Чи можна з цього матеріалу добудовувати в уже існуючих будинках верхні поверхи, якщо фундамент і стіни не був розраховані на це спочатку?
Звичайно можна і якщо добудовувати, то тільки з нього, оскільки пінополістирол значно легше в інженерному відношенні: квадратний метр стандартної цегляної стіни важить 960 кг.квадратний метр залитих блоків – 360 кг. але в кожному окремому випадку слід консультуватися з фахівцем. Найчастіше добудувати поверх або мансарду можна.

Скільки коштує побудувати будинок?
На це питання дати однозначну відповідь можна після того, коли буде готова проектно-кошторисна документація. Вартість будинку буде залежати від багатьох факторів: складності проекту, облицювальних і покрівельних матеріалів, термінів будівництва, вартості робіт і т.д. вартість будинку, наприклад, 10 х 10 може відрізняться в 2-15 рази. Такий будинок може коштувати 10 тис. у. О., А може коштувати 150 тис. У.о. орієнтуйтеся на ціну від 150 у.О. за м2 загальної площі приміщення без інсталяції.

Будівництво будинку з термоблоків крім інших вигод має також і економічну. Зведення стін обійдеться Вам на 33% дешевше, якщо порівнювати нашу стіну з цегляною стіною в 2 цегли товщиною. Це показують і пророблені підрахунки.
Ви, звичайно, можете побудувати будинок зі стінами в півтора цегли, і тоді ціна буде приблизно однаковою, але ви не зможете жити в такому будинку взимку або пізньої осені, вам обов’язково доведеться утеплювати такий будинок.
Для того щоб мати такі ж теплоізоляційні властивості, як у стіни з термоблоків, товщина цегляної стіни повинна дорівнювати 1,8 метра! Плюс до всього, швидкість будівництва за технологією “ТЕРМОДОМ” в 3 рази вище, ніж при використанні традиційних технологій.

 

І ще один важливий фактор-економія при закінченні будівельних робіт далеко не закінчується, а навпаки – тільки починається!
Порівняння в споживанні енергії для об’єктів, зведених за технологією Термодом і об’єктів, зведених із застосуванням традиційних технологій (стіни з цегли або пустотілих бетонних блоків)

Технологія Термодім

БАНЕР

 

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *