Відділ Будівництва

(067) 410-94-10

(073) 410-94-10

tbs.ukrain1@gmail.com

Відділ Продаж

(067) 410-74-10

(073) 410-74-10

tbs.ukrain@gmail.com

м. Житомир 10001

вул. Київська, 79 оф. 1

Що таке пасивний будинок? Коротко про технології пасивних будинків.

 Блог          Обсудить
Що таке пасивний будинок? Коротко про технології пасивних будинків.
Економія енергії та коштів на опалення – питання, яке гостро стоїть перед будь-якою людиною. Концепція будинку, який не споживає енергію, не нова. У Європі такий вид домобудівництва поширений, а в Україні він тільки починає набирати обертів.
Пасивний будинок-це будівля, яка не вимагає опалення і його енергоспоживання зведено до мінімуму. Такий ефект досягається за рахунок правильного архітектурного планування, інженерних рішень, вентиляції з рекуперацією тепла, відсутності містків холоду і товстого шару утеплювача з зовнішньої частини будівлі.
Порівняння пасивного і звичайного будинку

Середньостатистичний будинок споживає найбільшу кількість енергії в зимовий період. Втрати тепла потрібно заповнювати за рахунок інших джерел енергії. Таким чином усереднений показник енергоспоживання становить 250 кВт·год/м2.

Вважається що пасивним будинком є будинок, який споживає не більше 15 кВт·год/м2 на рік. Для досягнення такого ефекту в звичайному житловому будівництві з газоблоку або цегли, доведеться використовувати від 300 мм утеплення пінопластом.

Як говорилося раніше, в звичайному будинку втрати теплого повітря відбуваються через стіни, вікна, системи вентиляції і щілини. Виною тому можуть бути помилки некваліфікованих робітників, помилки при будівництві, неправильний монтаж вікон і неякісне утеплення стін і даху.

Особливості пасивного будинку

Що таке пасивний будинок? Коротко про технології пасивних будинків.

  • Пасивний будинок може і не використовувати опалення взагалі. Для збереження тепла достатньо всього лише не випускати його з дому, а тепло може вироблятися домашніми електроприладами.
  • Орієнтування будівля на південь допомагає пасивно використовувати енергію, яка надходить в будинок з сонячними променями і при правильному плануванні віконних прорізів нагріває будинок.
  • У пасивному будинку кожне приміщення вентилюється, щоб збагачувати мікроклімат будинку свіжим повітрям. Система рекуперації тепла дозволяє досягти рівня повернення повітря до 90%.
  • Таким чином знижуються втрати тепла, які виникають при звичайному провітрюванні.
  • Також, в пасивних будинках можуть використовуватися поновлювані джерела енергії. Наприклад, сонячні батареї.

Висновок:

Пасивний будинок – це будинок, який вимагає правильного ландшафтного планування, максимальної компактності будови, дотримання правил скління будівлі, наявності правильно збудованих акумулюючих елементів для поглинання і утримування енергії, систему інженерних рішень. Витрати на опалення такого будинку складуть до 10% від витрачених коштів на опалення звичайного будинку. Така економія істотна і вигідна, особливо для будівництва в Україні.

 

 

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *