Відділ Будівництва

(067) 410-94-10

(073) 410-94-10

tbs.ukrain1@gmail.com

Відділ Продаж

(067) 410-74-10

(073) 410-74-10

tbs.ukrain@gmail.com

м. Житомир 10001

вул. Київська, 79 оф. 1

Як зберегти тепло в будинку і скоротити витрати на опалення? Рекуперація тепла

 Блог          Обсудить

Як зберегти тепло в будинку і скоротити витрати на опалення? Рекуперація тепла

Енергозбереження будинку хвилює багатьох мешканців і змушує задаватися питанням ” які є способи утримання тепла в будинку?». Тепловтрати-серйозна проблема, яка несе в собі додаткові і небажані витрати. Некоректна установка дверей і вікон, неякісне утеплення і містки холоду можуть змушувати Вас мерзнути взимку.

Зберегти тепло в будинку можна

  • Утепленням стін і балкона.
  • Видаленням містків холоду, через які тепло йде, а холодне повітря потрапляє в будинок.
  • Збільшенням герметичності дверних прорізів для запобігання втрати тепла.
  • Ремонтом вентиляційних отворів, які затягують холодне повітря в приміщення і т. д.

Ці способи дієві, але мова в цій статті піде не про них. Є більш вигідний і зручний спосіб економії на електроенергії і збереженні тепла.

Що таке рекуперація тепла?

Рекуперація тепла – це енергозберігаюча технологія переробки повітря, яка дозволяє раціонально використовувати енергію будинку для підігріву свіжих потоків повітря. Не витрачаючи додатково жодного вата електроенергії.

Як працює рекуперація тепла? Холодне вуличне повітря потрапляючи в рекуператор через теплообмінник зігрівається за рахунок обробленого домашнього повітря. Таким чином здійснюється теплообмін між припливними і витяжними потоками. Це забезпечує збереження енергії, яка використовувалася б для підігріву холодного повітря стандартними способами.

Що дає система рекуперації тепла?

В системі класичних вентиляцій є безліч недоліків, які зводять на «ні» спроби зберегти приміщення теплим і зайвий раз не витрачати енергію на підігрів. Будинки вже мають нагріте тепле повітря, а стандартна система вентиляції викидає цей корисний ресурс просто на вулицю, а потім знову витрачає енергію на підігрів вхідних холодних потоків. Навіщо, якщо можна використовувати вже наявні тепло?

Система рекуперації може повертати до 90% домашнього теплого повітря і здатна скоротити на 90% ваші витрати на опалення. Іншими словами, тепле повітря проходить через рекуператор, де забирає потрібне нам тепло і підігріваємо їм холодне повітря.

Способи використання рекуператорів.

Рекуператор може бути використаний в:

  • Центральній системі вентиляції.
    Застосовується для рекуперації повітря малоповерхових будинків. Принцип дії полягає в переробці всього потоку повітря відразу. Потім він перерозподіляється і направляється по вентиляції в різні кімнати житла.
  • Точковий розподіл (децентралізовано).
    Це універсальний рекуператор, який можна застосовувати і для приватних будинків, і для квартир. Принцип дії протилежний вищеописаному. Кожне приміщення забезпечене власним рекуператором. Таким чином, виконується переробка не всього обсягу повітря, а окремих потоків, які розподілені по кімнатах і піддаються індивідуальному регулюванню.

Які бувають рекуператори?

Пластинчатый рекуператор.

Эффективность составляет от 55% до 70%.

Як зберегти тепло в будинку і скоротити витрати на опалення? Рекуперація тепла

Припливні і витяжні потоки рухаються поперек або протитечією плоских каналів, які зроблені з теплопровідного матеріалу. Через такі пластини потоки не змішуються, але мають можливість обмінюватися теплом. Різниця температур з різних сторін пластини призводить до утворення конденсату, який при зниженні температури може перетворюватися в лід. Таким чином, необхідна система, яка буде займатися відтоком води і відтаванням льоду.

Як зберегти тепло в будинку і скоротити витрати на опалення? Рекуперація тепла

Ротор всередині рекуператора обертається між потоками витяжного і припливного повітря. Завдяки такому механізму здійснюється теплообмін. На відміну від пластичного рекуператора, потоки повітря не змішуються і не утворюють конденсат. Теплий і холодний потоки здійснюють обмін вологою, що підтримує вологість приміщення на стабільному і оптимальному рівні.

Камерний рекуператор.

Усередині рекуператора пластина розділяє камеру на дві частини. Витяжним повітрям нагрівається одна частина рекуператора. Далі заслінка, що розділяє камеру на частини, змінює положення і разом з ним напрямок повітряного потоку. Таким чином припливне повітря нагрівається від теплих стінок рекуператора. Холодний і тепле повітря може утворювати конденсат на перегородці. Для усунення цієї проблеми необхідне відведення конденсату. Запахи можуть передаватися через потоки повітря.

Висновок:

Рекуперація тепла вирішує питання не тільки чистого і свіжого повітря в будинку, але і відмінно підходить як засіб економії на опаленні. Така система економить вам до 90% вашої електроенергії і піклується про збереження тепла в будинку.

 

 

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *